• Tisková zpráva Nemocnice Nymburk k provedenému testování personálu a pacientů na COVID-19

V Nemocnici Nymburk byli začátkem měsíce hospitalizováni dva pacienti, manželský pár, bez bariérového režimu, u kterých testy ukázaly pozitivní výsledky na COVID-19. Nemocnice zahájila okamžitě preventivní kroky, dle pokynů MZ ČR, aby nedošlo k případnému rozšíření nákazy a zároveň proběhlo testování všech kontaktních zaměstnanců a spolupacientů.

Personál byl postupně odebírán na PCR odběry a stěry z nosohltanu na SARS-CoV-2 a RAPID test na průkaz protilátek z kapilární krve v době 5 a 14 dnů od poslední expozice. V současné době máme k dispozici kompletní výsledky všech 66 zaměstnanců a ty jsou negativní. Negativní jsou i výsledky spolupacientů.

Další dobrou zprávou je, že pacientka s potvrzenou nákazou COVID-19 je již vyléčená, její zdravotní stav je nadále stabilní a testy na COVID-19 jsou také negativní. V současné době je hospitalizována na oddělení DLP.

Na uzavření chodníků na Boleslavské třídě reaguje nemocnice přesunem vstupního filtru pro pacienty přicházející do nemocnice k zadnímu vchodu. Filtr zůstává v provozu i během měsíce května zejména z důvodu ochrany našich zaměstnanců.

Za dodržení podmínky vyčleněných lůžek pro případ výskytu pacienta s koronavirem se nemocnice postupně vrací ke standardnímu režimu a obnovuje i plánovanou operativu. Začínají fungovat některé odborné ambulance a od 16. 4. je, dle nařízení vlády, umožněna přítomnost otce u porodu. Stále však platí zákaz návštěv v celé nemocnici.

Prioritou Nemocnice Nymburk zůstává bezpečí zaměstnanců a hospitalizovaných pacientů, a proto do odvolání pokračuje testování všech pacientů přijímaných k hospitalizaci.

Mgr. Nela Gvoždiaková
jednatelka Nemocnice Nymburk