Interní ambulance se vrací na původní místo

DSC_0831

Na počátku dubna hlásí nymburská nemocnice dobrou zprávu. Rozsáhlá rekonstrukce pavilonů B, C a D přináší další dílčí pokrok – návrat ambulancí interního oddělení do původního místa. Pacienti je tak nyní najdou opět v pavilonu C, kam se vrací z provizorních prostor v pavilonu E.  „Interna má k dispozici hned tři ambulance, dvě sloužící k vyšetření a jednu infuzní. Ve středu 30. března jsme získali dílčí kolaudační souhlas a hned následující den jsme se dali do stěhování ambulancí z pavilonu E. Již od dnešního dne, 1. dubna, jsou pacientům k dispozici všechny tři nové ambulance v pavilonu C,“ říká Ing. Michal Breda, technicko-provozní náměstek Nemocnice Nymburk  s. r. o.

Návrat do prostor, kde byly původně ambulance umístěny, vítá i MUDr. Václav Hulínský, primář interny. Podle jeho slov jde o další významný a pozitivní krok k dokončení rekonstrukce oddělení, po níž se interna změní v ucelený prostor dobře dostupný jak pro pacienty, tak i lékaře a další zdravotnický personál.

„Ambulance zářící novotou mají nejenom příjemný a přívětivý design a jsou vybaveny moderním nábytkem, ale především zde máme k dispozici novou přístrojovou techniku, která nám umožní postarat se o pacientovy vitální funkce přímo v ambulanci. Do nových ambulancí se pacienti dostanou přes nemocniční recepci, kde je pracovníci dále nasměrují,“ upřesňuje MUDr. Václav Hulínský.

Ambulance se na původní místo vrací necelé dva měsíce poté, co již zrekonstruovaná část interního oddělení v pavilonu D, na nějž navazuje pavilon C, přijala první pacienty. K dispozici má zatím dvacet čtyři standardních lůžek, přičemž v přízemí je umístěno jedenáct lůžek pro mužské pacienty, o patro výše pak třináct pro ženy. Součástí pavilonu D je také sedm lůžek interní jednotky intenzivní péče. Rekonstrukce, v jejímž závěru bude mít renovovaná interna k dispozici šedesát standardních lůžek, vyjde na zhruba dvacet čtyři milionů korun.

GSM: +420 739 372 041

dsc_0831dsc_0833