Nadace Křižovatka přivezla do nymburské nemocnice další monitory dechu pro miminka

P1040933_Nadace

Díky dlouhodobé spolupráci s Nadací Křižovatka získala nemocnice Nymburk pro novorozenecké oddělení další 3 nové monitory dechu v celkové hodnotě 6 000 Kč. Podložky, které přispějí k vyššímu komfortu a bezpečí v péči o miminka narozená v nymburské nemocnici, předala do rukou vedoucího lékaře novorozeneckého oddělení MUDr. Pavlůva za přítomnosti jednatelky nemocnice Nymburk, Ing. Aleny Havelkové, regionální manažerka pro Čechy z již zmiňované nadace, paní Miloslava Stibůrková. Slavnostního předání se zúčastnili i ti nejhlavnější, dárci. Finanční prostředky na pořízení monitorů poskytly společnosti WC servis a PARKON. Události přihlíželi také zástupci vedení města Nymburk, Mgr. Bořek Černý, 1. místostarosta a 2. místostarostka, paní Stanislava Tichá.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř celé ČR.“, popsala Miloslava Stibůrková z Nadace Křižovatka, která se jako jediná v ČR aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. S pomocí sponzorů pomáhá vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense II, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.

Vedení nemocnice poukázalo na smysluplnost sponzorství vzhledem k současné finanční situaci ve zdravotnictví. „Jsme nesmírně rádi, že se najdou společnosti jako WC servis a PARKON, které neváhají přispět na to nejdůležitější – zdraví. Peníze, které ušetříme díky darům od jiných organizací, pak můžeme použít účelně někde jinde.“, uvedla jednatelka nemocnice Nymburk, Ing. Alena Havelková.

Vedoucí lékař, MUDr. Pavlův, ještě objasnil princip snímání dechu novorozenců všem zúčastněným. V závěru řeči podotkl, že díky spolupráci s Nadací Křižovatka, disponuje v současné době novorozenecké oddělení nymburské nemocnice dostatečným počtem monitorů s ohledem na počet novorozeneckých lůžek.

Pro více informací kontaktujte:
Andrea Buganská, asistentka jednatelky Nemocnice Nymburk s.r.o.
Tel. +420 325 505 264
Email: buganska.andrea@nemnbk.cz