Novorozenecké oddělení převzalo inkubátor od Nadačního fondu Kapka naděje

inkubator

Zcela novým inkubátorem, který bude pomáhat miminkům, disponuje novorozenecké oddělení nymburské nemocnice. Získalo jej darem od Nadačního fondu Kapka naděje.

 

„Ten původní již dosloužil. S ohledem na cenu přístroje jsme nesmírně vděční nadačnímu fondu za velice vstřícný přístup a velmi rychlou reakci. My bychom aktuálně na nový inkubátor neměli dostatek finančních prostředků. Je to pro nás ohromná pomoc, bez něj bychom nemohli fungovat ve standardním režimu,“ říká MUDr. Radomír Pavluv, vedoucí lékař novorozeneckého oddělení nymburské nemocnice.

A spokojenost se vzájemnou spoluprací je na obou stranách, což dokládají slova zakladatelky Nadačního fondu Kapka naděje Venduly Pizingerové: „S Nemocnicí Nymburk s. r. o. a panem doktorem Radomírem Pavluvem spolupracujeme již několik let a jsem velmi ráda, že můžeme pomoci ke zkvalitnění péče o miminka narozená v nymburské nemocnici.“

Inkubátor Isolette C 2000, jehož cena činí 218 000 korun, předala nemocnici slavnostně za Nadační fond Kapka naděje Vendula Pizingerová, společně s dalšími zástupci fondu Elen Švarcovou a Jakubem Jelínkem. Za nemocnici se předání zúčastnili zástupci vedení v čele s jednatelkou Alenou Havelkovou a vedoucím lékařem novorozeneckého oddělení. Nadační fond mohl inkubátor pořídit díky štědrému příspěvku ve výši 100 000 korun od společnosti Colosseum a.s. se sídlem v Praze.

Novorozenecké oddělení nymburské nemocnice získalo během posledních tří let od Nadačního fondu Kapka naděje přístroje potřebné k péči o narozené děti v hodnotě přesahující 430 000 korun.

Kontakt pro bližší informace:

Pavlína Stránská
Tisková mluvčí Nemocnice Nymburk s. r. o.
GSM: +420 739 372 041
stranska.pavlina@nemnbk.cz