Nymburská nemocnice pokračuje v rekonstrukcích

rekonstrukce

Centrální šatny pro střední zdravotnický personál v suterénu budovy H, rekonstrukce rehabilitačního oddělení, v přízemí chirurgického oddělení v budově A nové sociální zařízení a kuchyňka. Vybudování toho všeho plus stavební úpravy v podobě podhledů na chodbě a rekonstrukce rozvodů vody a topení rovněž v budově A čeká letošní rok nymburskou nemocnici. 

„Postupně tak pokračujeme v investičních akcích, jejichž cílem je jak zpříjemnění prostor nemocnice pro pacienty i zaměstnance, tak ale rovněž v rekonstrukcích, které jsou nezbytné s ohledem na stáří budov,“ vysvětluje Alena Havelková, jednatelka Nemocnice Nymburk s. r.o.

V rámci letošních rekonstrukcí, jež se uskuteční v průběhu měsíců července a srpna, budou vybudovány nové vodovodní i odpadní stoupačky, stejně tak stoupačky topení, včetně instalace nových uzávěrů i vypouštěcích kohoutů. Místnosti se sociálním zařízením se dočkají nových obkladů a protiskluzových dlažeb, sprchových koutů a umyvadel včetně nových baterií, nových toalet. V některých prostorech bude obklad nahrazen omyvatelným soklem.

Většina z těchto změn se dotkne také kuchyňky chirurgického oddělení. Na chodbách a v některých dalších místnostech budou vybudovány stropní podhledy se zakomponováním osvětlovacích těles. V celém oddělení se budou malovat stěny, natírat radiátory a zárubně dveří. Budou demontovány stávající trubky, které slouží k rozčlenění lůžek, nahradí je sofistikovanější systém pro oddělující závěsy mezi lůžky.

Náklady, jejichž předpokládaná výše dosáhne více než 2.800.000 korun, uhradí vlastník nemocnice a budov, tedy Město Nymburk.

„Příjemné a moderní zázemí pro zdravotnický personál i pacienty je důležitou součástí nemocnice a jejich rekonstrukce jistě přispěje k větší spokojenosti všech. Dosavadní prostory šaten jsou v žalostném stavu a jejich rekonstrukce je více než nutná,“ uvedla místostarostka města Nymburk Adriena Gabrielová.

Město hradilo také loňské investice ve výši 31 milionů korun, kdy se dokončovala rozsáhlá rekonstrukce pavilonů B, C a D či rekonstruoval výtah v pavilonu A za 2 miliony korun.  I samotná nemocnice však v loňském roce investovala ze svých prostředků. Namátkou připomeňme rekonstrukci gynekologicko-porodnického oddělení, které se dočkalo novotou zářících toalet, proměnou prošly i obklady a dlažba. Částečně bylo již také zmodernizováno chirurgické oddělení. Zde se opravovaly podlahy na chodbách, modernizovala WC a sprchy chodících pacientů a sociální zázemí pro imobilní pacienty, byly také vyměněny stoupačky.

V letošním roce se nymburská nemocnice pustila do modernizace přístrojového vybavení plicního oddělení, kdy již pořídila bodypletysmograf, připravuje nákup analyzátoru vydechovaného oxidu dusnatého a v budoucnu také dokoupení jednotky k bronchoprovokačním testům potřebným k odhalení astmatu či zvýšené dráždivosti dýchacích cest.

Kontakt pro bližší informace:
Pavlína Stránská
Tisková mluvčí Nemocnice Nymburk s. r. o.
GSM: +420 739 372 041
stranska.pavlina(at)nemnbk.cz