Nymburská nemocnice zrekonstruovala sociální zařízení

obr1

Novotou zářící toalety čekají na pacientky gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nymburk s. r. o. od prosince loňského roku.

Proměnou prošly nejenom nové toalety, ale i obklady a dlažba, které přes svůj jednoduchý design působí svěže a nadčasově. „Prostředí a funkčnost toalet jsme vnímali jako svůj dluh vůči našim pacientkám. Na vzhledu gynekologicko-porodnického oddělení nám velice záleží, protože chceme, aby si maminky, které zde přivádějí na svět svá miminka, odnášely jen samé příjemné vzpomínky,“ vysvětluje Ing. Alena Havelková, jednatelka nymburské nemocnice.

Částka za rekonstrukci, v průběhu které došlo i k výměně vertikálního a horizontálního svodného zařízení kanalizačního a vodovodního potrubí (takzvaných stoupaček), se vyšplhala na téměř tři sta třináct tisíc korun včetně DPH. Dalších zhruba čtyřicet tisíc poskytl darem nemocnici Nadační fond Kapka naděje od svého partnera, společnosti Laufen, na nákup samotného sanitárního zařízení.

„V krátké době je to již druhá darovaná suma od nadačního fondu, díky které jsme mohli zvýšit úroveň tohoto oddělení, a jsme za to velice rádi. Naše prostředky tak mohou být použity jiným způsobem na zkvalitňování poskytované péče,“ doplňuje jednatelka.