Nymburská porodnice získala darem další senzorové podložky

DSC_0261

Po nedlouhé době se podařilo nymburské nemocnici získat dalších deset přístrojů, které monitorují dech novorozenců, a to v hodnotě třiceti tisíc korun. Podložky, které přispějí k vyššímu komfortu a bezpečí v péči o miminka narozená v nymburské nemocnici, opět věnovala darem Nadace Křižovatka, tentokrát díky finančním prostředkům, které jí poskytla nymburská společnost ProTech SpT s.r.o.

„Jsme rádi, že jsme touto formou mohli pomoci. Naše společnost se snaží pozitivním způsobem působit v oblasti společenské zodpovědnosti, a snažíme se přispívat především tam, kde není soustředěna hlavní pozornost veřejnosti, médií, kde třeba nepřichází pomoc od státu. Dlouhodobě realizujeme například projekt, kde poskytujeme finanční prostředky na výcvik asistenčních psů, nyní se rádi zapojíme do vylepšení péče o novorozence v nymburské nemocnici,“ říká Irena Palátová, jednatelka ProTech SpT s.r.o., která monitorovací podložky ve čtvrtek 28. dubna předala společně s Miloslavou Stibůrkovou, regionální manažerkou Nadace Křižovatka pro Čechy.

Nadace Křižovatka se jako jediná v ČR více než dvacet let aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojenců) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense II, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy.

„Během našeho působení se nám podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice v hodnotě přesahující dvacet pět milionů korun. Monitory jsou však citlivé přístroje, které mají omezenou životnost, a proto hledáme podporu u sponzorů a dárců, abychom mohli zajistit kontinuální vybavenost nemocnic těmito přístroji,“ doplňuje Miloslava Stibůrková.

Přístroje převzal z rukou obou dam MUDr. Radomír Pavluv, vedoucí lékař novorozeneckého oddělení. „Za dalších deset kusů jsme nesmírně rádi. Přístroje monitorující dech jsou dnes již standardní součástí péče o novorozence. Fungují na principu snímání dechu miminka, a pokud dojde k selhání dechu, spouští zvukový a světelný signál. Sice nemohou předejít nepravidelnému dechu či zástavě, ale účinně a spolehlivě kontrolují dýchání dětí a varují v případě jejich změny,“ vysvětlil.

Jednatelka nymburské nemocnice, Alena Havelková, pak uvedla, že vítá a děkuje za každý počin, který přispěje ke zkvalitnění péče o pacienty. „Jsme za dary nesmírně vděční a velice si jich vážíme. Peněz ve zdravotnictví není nikdy nazbyt a ty, které ušetříme díky pomoci od jiných organizací, můžeme použít účelně někde jinde,“ dodala jednatelka.

GSM: +420 739 372 041