• Očkování

UŽITEČNÉ DOKUMENTY

Veškeré informace k očkování najdete na webu Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Na očkování je vhodné přijít s vyplněným Dotazníkem před očkováním proti onemocnění COVID-19 a s Čestným prohlášením. Ušetříte čas Váš i pracovníků a dobrovolníků Očkovacího centra. Pokud dokumenty nebudete mít vyplněné nebo je zapomenete vzít s sebou, nic se neděje, vyplníte je na místě v Očkovacím centru.

Odkaz na dotazník: Dotazník očkovaného

Odkaz na čestné prohlášení: Čestné prohlášení před očkováním

Materiály ke stažení (formuláře, informace pro očkované, informace k vakcínám a další) najdete na odkazu Ministerstva zdravotnictví: https://koronavirus.mzcr.cz/materialy-ke-stazeni/

 

KDO SE MŮŽE AKTUÁLNĚ OČKOVAT

Svou vakcínou mohou dostat pouze registrované osoby s platnou rezervací.

Registrace a následná rezervace na očkování funguje výhradně přes centrální rezervační systém https://crs.uzis.cz/.

Registrace k očkování pro věkovou kategorii 12 až 15 let se spustila 1. července 2021. Očkování osob 12 až 15 let Nemocnice Nymburk neprovádí. Seznam očkovacích míst ve Středočeském kraji, kde se děti mohou nechat naočkovat, najdete zde: https://ockovani.kr-stredocesky.cz/ockovani-od12let

Od 4. června se mohou registrovat osoby ve věkové kategorii 16 až 29 let.
Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním (výjimku tvoří pouze osoby se sníženým intelektem). Souhlas nemusí být písemný, očkovací místo si jeho písemnou formu ovšem může vyžádat.

Od 11. května se spustí registrace pro osoby starší 45 let.

Od 5. května se spustí registrace pro osoby starší 50 let.

Od 3. května se k očkování proti covid-19 mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči. Přihlášení k očkování probíhá za pomoci speciálního kódu. Kód na svém kontaktním pracovišti předá Úřad práce ČR, a to v místě, kde má trvalý pobyt oprávněná osoba dávky příspěvku na péči. Na očkovacím místě se pak osoba prokáže dokladem totožnosti a potvrzením od Úřadu práce, které obdrží při převzetí kódu. Kódy platí do 15. června.

Platnost kódu pro registraci k očkování je u osob s chronickým onemocněním v první skupině prodloužena do 15. května. Do tohoto data se proto mohou přihlašovat k očkování obě skupiny chronických pacientů.

Nejčastější otázky a odpovědi k očkování naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví: https://koronavirus.mzcr.cz/otazky-a-odpovedi-k-ockovani-2/

Očkování v nymburském očkovacím centru započalo očkováním osob 80+ od 22. 2. 2021 (do 22. 2. 2021 probíhalo na infuzním oddělení).

 

JAK A KDE MOHU DOSTAT VAKCÍNU

Vakcínu dostanete pouze s platnou rezervací. Pokud jste se již registrovali a obdrželi SMS zprávu s výzvou pro rezervaci termínu, pokračujte na rezervační stránku https://reservatic.com/ockovani a postupujte dle pokynů.

Adresa očkovacího centra/místa je: Obecní dům „Kokos“, ulice Bedřicha Smetany 55, 288 02 Nymburk.

Pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace je k dispozici výtahová plošina u vstupu do budovy, vevnitř vedle vrátnice je výtah.

Parkování je zajištěno na přilehlých parkovacích místech.

MAPA – OČKOVACÍ CENTRUM – PCR ODBĚRY – ANTIGENNÍ ODBĚRY

 

JAK ZÍSKAT CERTIFIKÁT

Certifikát o provedeném očkování dostanete přímo v Očkovacím centrum, v čekárně po očkování, ihned po vakcinaci.

Certifikát si můžete zpětně a bezplatně kdykoliv stáhnout a vytisknou z webu Ministerstva zdravotnictví, kam se jednoduše přihlásíte: https://ocko.uzis.cz/

 

KONTAKTY PRO POMOC S REGISTRACÍ, REZERVACÍ A INFORMACE

  • Informační linka pro očkování proti COVID-19 a pro pomoc s registrací je 1221.
  • Informační linka pro Středočeský kraj je 800 710 710 (v pracovní dny 8:00 – 17:00). Na linku neposílejte SMS.
  • Písemné dotazy k očkování mohou občané posílat i na e-mailovou adresu: covid@kr-s.cz.
  • Informační web o očkování Středočeského kraje: ockovaní.kr-stredocesky.cz.
  • S registrací a rezervací v našem očkovacím centru Vám mohou pomoci i pracovníci naší nemocnice na e-mailu covid-linka@nemnbk.cz nebo na telefonním čísle 731 294 827 (k dispozici každý všední den 9:00-17:00 hodin). Nezapomeňte uvést kontakt na vás (telefonní číslo), pro případné kontaktování z naší strany a pro snadnější domluvu.
  • Pokud máte jakékoliv pochybnosti, či potřebujete poradit vzhledem k Vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu, vždy kontaktujte nejprve svého ošetřujícího lékaře, praktického lékaře nebo specialistu, u kterého se léčíte, a držte se jeho doporučení.

 

HARMONOGRAM A VAKCINACE

Očkujeme každý všední den od 9 do 17 hodin. Kapacita našeho očkovacího centra je až 1000 osob/den.

Očkuje se pouze schválenými vakcínami Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Více informací najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/, https://www.sukl.cz/covid-19

 

DŮLEŽITÉ VĚDĚT

Nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 je důležité pro úspěšný boj proti této zákeřné pandemii. Vše však záleží na dodávkách a distribuci vakcín do České republiky, potažmo do jednotlivých krajů a okresů dle aktuálního krizového stavu, věkové a zdravotní indikace. Očkování je dobrovolné a očkovací vakcínu si nelze vybrat. Rozhodnutí tedy je, zda se nechat očkovat, či nikoliv. V případě, že si nejste jisti, zda se nechat očkovat (například vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu), poraďte se se svým praktickým lékařem.

Žádáme všechny, kdo přicházejí do očkovacího centra, aby dodržovali opatření:

  • měli na ústech a nosu respirátor typu FFP2,  případně nanoroušku,
  • dezinfikovali si zejména při vstupu ruce,
  • dodržovali rozestupy,
  • byli doprovázení maximálně 1 další osobou.

Chráníte tím sebe i nás. Děkujeme.

 

KONTAKT

Očkovací centrum Nymburk: Obecní dům „Kokos“, ulice Bedřicha Smetany 55, 288 02 Nymburk

E-mail: covid-linka@nemnbk.cz nebo ockovani@nemnbk.cz

Telefon: 731 294 827