Pacientům ukrátí čas nové televizory

Předání TV

Celkem pět nových televizorů získala Nemocnice Nymburk s. r. o. darem od společnosti Pivovar Nymburk. Za nemocnici je v pondělí 25. ledna převzali jednatelka Ing. Alena Havelková a lékařský náměstek a primář interního oddělení MUDr. Václav Hulínský z rukou jednatele nymburského pivovaru Ing. Pavla Benáka.

Jeden z televizorů poputuje na chirurgické oddělení, další čtyři pak na interní oddělení, které v současné době prochází závěrečnou fází kompletní rekonstrukce, po jejímž dokončení budou jeho součástí také lůžka následné péče. A podle primáře Václava Hulínského právě zde dar pomůže nejvíce.

„Z našeho pohledu jde o velice účelný dar, za který jsme velmi rádi. Nejenom že televize pomohou pacientům ukrátit čas, ale také jsou jedním ze základních stimulů pro pacienty, který jim umožňuje kontakt s realitou,“ vysvětluje lékař.

Inženýr Benák za pivovar uvádí, že pomoc firmy v regionu, pokud je to v jejích možnostech, vnímá jako její morální povinnost. „A kde jinde bychom mohli účelněji pomoci, než právě v naší nemocnici,“ dodává. Za posledních několik let je to již třetí dar ve prospěch nemocnice. Prvním byl šek v hodnotě padesáti tisíc korun, před třemi lety pivovar věnoval zdravotnickému zařízení stejně jako nyní televizory.

GSM: +420 739 372 041