Gynekologicko-porodnické oddělení > Porodnice

Porodnice – lůžková část gynekologicko-porodnického oddělení

Gynekologicko-porodnické oddělení je pracovištěm s akreditací Ministerstva zdravotnictví pro postgraduální vzdělávání lékařů I. stupně.

Naše porodnice se zaměřuje na fyziologické porodnictví u žen, jejich těhotenství dosáhlo stáří alespoň 35. týdne.

V nedávné době prošla porodnice zásadní rekonstrukcí. Zmodernizovali jsem vzhled i vybavení porodních sálů, sociálních zařízení i zázemí pro rodičky a jejich návštěvy

Zakládáme si na přátelském prostředí rodinného typu a na individuálním přístupu k rodičkám. Ženy mají možnost využívat alternativních technik vedení první doby porodní – vanu, aromatherapii, akupresuru, porodní vaky, míče, žebřiny, porodní stoličku, apod.

Největší důraz je však jednoznačně kladen na bezpečnost rodičky a jejího dítěte v průběhu porodu a období bezprostředně následujícím. Využíváme monitoring srdeční akce plodu, nebo také sledování množství kyslíku v krvi plodu.

Zaměřujeme se na aktivní tlumení bolesti při porodu. Pokud nejsou dostatečně účinné uvedené přirozené metody tlumení bolesti, je nepřetržitě k dispozici také možnost aplikace epidurální analgezie (páteřní znecitlivění) nebo také nejmodernějších léků tlumících bolest.

Vítáme přítomnost otce nebo jiné blízké osoby u porodu.

Na oddělení jsou dvoulůžkové pokoje typu rooming-in, které umožňují společný pobyt matky s jejím dítětem.

Dále jsou na oddělení dva nadstandardní pokoje s vlastním sociálním zařízením, lednicí a televizí. Na jednom z těchto pokojů je možný také pobyt partner nebo jiné blízké osoby společně s rodičkou.

Další informace:Kontakty
MUDr. Dušan Kolařík
Primář MUDr. Dušan Kolařík 325 505 251
Zástupce primáře MUDr. Pavel Dejmal 325 505 245
Vrchní sestra Lenka Komárková 325 505 232
Lůžka 325 505 253
Porodní sál 325 505 254
Umístění
2. patro budovy A
Návštěvní hodiny
po – ne 13:00 – 17:00
platí pro návštěvy na pokojích pacientek, v návštěvní místnosti možno i mimo tyto hodiny, avšak po dohodě s personálem a podle aktuálního stavu na oddělení
Akreditace
Gynekologicko-porodnické oddělení je pracovištěm s akreditací Ministerstva zdravotnictví pro postgraduální vzdělávání lékařů I. stupně.
Nadstandardní služby
Viz. platný ceník
Fotogalerie