Přívětivější prostředí získá i chirurgické oddělení

Vascular-Surgery

Letošní rok se v nymburské nemocnici nese v duchu dokončování rozsáhlých rekonstrukcí, ale i drobnějších úprav, jejichž výsledkem je především přívětivější prostředí pro pacienty. Na své si po úpravách gynekologicko-porodnického oddělení přijde i oddělení chirurgie.

Jen čerstvě zmodernizované pavilony B a C opustily pacientky gynekologicko-porodnického oddělení, budou si jejich moderní a krásné prostory moci vyzkoušet právě pacienti chirurgie, kteří zde najdou své provizorní zázemí pro dobu, kdy se v domovském oddělení budou komplexně opravovat podlahy na chodbách, modernizovat WC a sprchy chodících pacientů a sociální zázemí pro imobilní pacienty Nutná bude i celková výměna stoupaček. Po skončení několikatýdenních prací pak bude na chirurgické pacienty čekat komfortnější a bezpečnější prostředí a větší soukromí.

Provádění úprav na chirurgii se však dotkne provozu porodnického oddělení, protože kvůli nim přijde o hlavní přístupovou cestu na operační sály. Od 16. do 21. září tak porodnice nebude přijímat nové pacientky. „O omezení provozu porodnického oddělení nymburské nemocnice jsou pochopitelně informovány jak okolní nemocnice, tak záchranná služba. Věřím, že pacientky nezbytné opatření pochopí, ostatně vždyť není vyloučeno, byť bych jim to v žádném případě nepřála, že se i ony jednou stanou pacientkami chirurgie a pak jistě uvítají komfortní prostředí. Opatření je výsledkem náročného hledání řešení, při němž jsme se snažili v maximální míře eliminovat dopad na chod porodnického oddělení. Bez krátkodobého uzavření se však úpravy chirurgie neobejdou,“ vysvětluje Alena Havelková, jednatelka Nemocnice Nymburk s.r.o.

GSM: +420 739 372 041