Provoz dětské ambulance se omezovat nebude

_MG_8644dfg

Nemocnice Nymburk zajistí i nadále čtyřiadvacetihodinovou lékařskou službu na dětské ambulanci. Ordinační hodiny se tak měnit nebudou a ambulantní péče o dětské pacienty  zůstane ve stávajícím rozsahu. Dohodlo se na tom vedení Nemocnice Nymburk se starostou města Nymburk Ing. Milošem Peterou.

„Naší prioritou je rozšiřovat a zkvalitňovat poskytovanou zdravotní péči v nymburské nemocnici, nikoliv ji omezovat. Jsem proto rád, že se nám společně s vedením nemocnice podařilo přijít na způsob, jak najít finanční prostředky na dofinancování této služby,“ řekl starosta města Nymburk Ing. Miloš Petera.

Výdaje na čtyřiadvacetihodinovou lékařskou službu na dětské ambulanci pokryje nymburská nemocnice z vlastních zdrojů, v případě potřeby využije nemocnice finančního daru starosty města Nymburk Ing. Miloše Petery, který se po zvolení do Poslanecké sněmovny rozhodl, že svůj měsíční plat za starostování bude posílat právě do nemocnice. Z finančního daru od starosty již nemocnice pořídila například nové EKG.

Dětská ambulance Nemocnice Nymburk bude navíc v rámci zlepšení přístupu k péči pro pacienty od 1. června přemístěna do prostor ambulantních provozů nemocnice.