S dokončením první části velké rekonstrukce začíná opět sloužit nymburský babybox

Interna_JIP

Po více než jednom a půl roce začíná dnešním dnem opět v nymburské nemocnici plně sloužit babybox. Ten byl do areálu zdravotnického zařízení nainstalován v červnu roku 2009 jako pětadvacáté zařízené svého druhu v České republice. Ačkoliv jej doposud žádná z maminek nevyužila, má jeho umístění v Nymburce své opodstatnění.

„Samozřejmě nás těší, že do něj nebylo žádné miminko odloženo, nicméně máme radost, že se babybox podařilo znovu zprovoznit. Budeme rádi, pokud se veřejnost o něm dozví, aby nastávající maminky, které se ocitnou v tíživé životní situaci, měly alespoň nějakou šanci na vyřešení pro ně svízelné situace, s co nejméně bolestným řešením pro jejich miminka,“ říká Ing. Alena Havelková, jednatelka Nemocnice Nymburk s. r. o.

Z provozu byl babybox odstaven v souvislosti s rekonstrukcí pavilonu D, kterou se již podařilo dokončit. Dnes se na nově otevřené interní oddělení může nastěhovat prvních osmnáct pacientů, stejně tak je zde již k dispozici sedm JIPových lůžek pro internu.

Ve čtvrtek si nově zrekonstruované prostory prohlédli zájemci z řad veřejnosti, kteří využili Dne otevřených dveří. Ty pro ně nachystala nemocnice společně se svým vlastníkem – Městem Nymburk. V brzké době budou následovat další dokončení dílčích prací kompletní rekonstrukce pavilonů B, C a D, v jejímž závěru bude mít renovovaná interna k dispozici šedesát standardních lůžek, přibude dvacet lůžek dlouhodobé ošetřovatelské péče a čtyři JIPová lůžka bude mít k dispozici chirurgické oddělení.

GSM: +420 739 372 041