Už i chirurgie září novotou

Chodba chirurgie 3

Další z dílčích rekonstrukcí jednotlivých oddělení, které nymburskou nemocnici provázejí již řadu měsíců, změnila tvář i chirurgického oddělení. Pacienti, kteří se na něj z prozatímního zázemí, které jim poskytly pavilony B a C se zcela novými prostory, začnou vracet od středy 19. října, určitě ocení zejména modernější a svěžejší prostředí.
Čeká zde na ně nejenom novotou zářící výmalba, ale především nová podlaha na chodbě, kde při pohledu vzhůru najdou také kazetový podhled včetně moderních svítidel, a nové podlahy se dočkala také převazovna. Byla provedena kompletní rekonstrukce ženských sociálek, to znamená, že zde jsou nové rozvody vody a odpadů, nové obklady, nové dlažby včetně izolace sprchového koutu a podlahové vpusti a nové zařizovací předměty.

„Rekonstrukce zahrnovala rovněž modernizaci a rekonstrukci koupelny a čistící místnosti, díky čemuž vznikla moderní bezbariérová koupelna a čistící místnost pro instalaci automatické myčky podložních mís. A stejně jako na ženských sociálkách, i zde jsme vyměnili rozvody vody a odpadů, stěny a podlahy získaly nové obklady a dlažbu, a nejinak tomu bylo v kuchyňce, zde je rozdíl jen v podlahách, máme tady nové linoleum. A novou kuchyňskou linku,“ vyjmenovává další pozitivní změny Alena Havelková, jednatelka Nemocnice Nymburk s. r. o.

V rámci proměn chirurgického oddělení byly vyměněny také některé stoupačky od suterénu až do třetího nadzemního podlaží, což si vyžádalo zásahy i v přízemí. Kromě vymalování veškerých prostor byly natřeny všechny zárubně, ochranné rohy a stávající dveře, všude se doplnily zásobníky na mýdlo, desinfekci a ručníky, v některých pokojích byly doplněny osvětlovací rampy u lůžek pacientů.

„Celá rekonstrukce vyšla zhruba na devět set tisíc korun, přičemž bych velice ráda poděkovala obci Bobnice a městu Sadská, které vyslyšely naše žádosti o příspěvky s ohledem na fakt, že naše nemocnice poskytuje zdravotní péči rovněž jejich obyvatelům. Jak Bobnice tak i Sadská se k prosbě postavily velice vstřícně a shodně nám poskytly příspěvky, každá ve výši sto tisíc korun. Zbytek hradila Nemocnice Nymburk s. r. o. Budu nesmírně potěšena, pokud se k financování nemocnice, která slouží širokému okolí, přidají i další obce či města. Vždyť i jejich obyvatelé budou určitě rádi, pokud u nás budou muset být hospitalizováni, když budou ošetřováni v příjemném prostředí,“ dodává Alena Havelková.


Kontakt pro bližší informace:
Pavlína Stránská
Tisková mluvčí Nemocnice Nymburk s. r. o.
GSM: +420 739 372 041
stranska.pavlina@nemnbk.cz