V nymburské nemocnici významně roste počet porodů

baby_head

Více jak o stovku narostl meziročně počet maminek, které si k narození svého potomka vybraly gynekologicko-porodnické oddělení nymburské nemocnice. Zatímco od počátku roku 2013 do konce října 2013 se zde narodilo 514 dětí, za prvních deset měsíců letošního roku to bylo již 619 miminek.„Zájem nastávajících maminek nás pochopitelně těší. Je pro nás důkazem, že směr, jakým jsme se vydali, je ten správný. V naší porodnici dbáme zejména na bezpečnost rodičky a jejího dítěte v průběhu porodu a období bezprostředně následujícím,“ říká Alice Opočenská, ředitelka Nemocnice Nymburk s. r. o.

Samozřejmostí jsou individuální přístup k rodičkám, přítomnost otce dítěte nebo jiné blízké osoby u porodu, pokoje typu rooming-in, které umožňují společný pobyt matky s jejím dítětem, nebo nadstandardní pokoje s vlastním sociálním zařízením, lednicí a televizí. Zájemkyním o využití alternativní techniky vedení první doby porodní nabízí nymburská nemocnice vanu, aromaterapii, akupresuru, porodní vaky, míče, žebřiny, porodní stoličku apod.

„Rodičkám vycházíme vstříc i v jejich přání na tlumení bolestí. Mohou si vybrat jak přirozené metody, tak mohou zvolit i epidurální analgezii ve formě páteřního znecitlivění, případně další moderní léky tlumící bolest. Chceme, aby péče o rodičky v naší nemocnici přispěla k tomu, aby se narození miminka pro ně stalo nezapomenutelnou chvílí, na kterou budou i přes občas nevyhnutelné útrapy vzpomínat jako na nejšťastnější okamžik jejich života. K tomu bezesporu přispívá i přátelská atmosféra a individuální přístup našeho personálu,“ uzavírá Alice Opočenská.

Kontakt pro bližší informace:
Pavlína Stránská
tisková mluvčí Nemocnice Nymburk s. r. o.
GSM: +420 739 372 041
stranska.pavlina@nemnbk.cz