• Kapka naděje věnovala nymburské porodnici výhřevné lůžko

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Nymburk dnes od Nadačního fondu Kapka naděje převzalo výhřevné lůžko v hodnotě 182 910 Kč. Svědky předání se kromě miminek narozených v uplynulých dnech a jejich maminek stali také basketbalisté z týmu Basketball Nymburk, kteří s Kapkou naděje dlouhodobě spolupracují.

„Výhřevné lůžko bude umístěno na operačních sálech, protože se používá po císařském řezu – slouží k prvnímu ošetření novorozence po porodu. Díky němu se naše péče o novorozence posune zase o kousek dál a my jsme tomu rádi, protože snaha zlepšovat se v medicíně nikdy nekončí. Proto si daru od Kapky naděje velmi vážíme a děkujeme za něj,“ říká MUDr. Dušen Kolařík, Ph.D., primář gynekologicko-porodnického oddělení.

S Nadačním fondem Kapka naděje se v nymburské porodnici nesetkáváme poprvé: „S Nemocnicí Nymburk navázal Nadační fond Kapka naděje spolupráci v již roce 2011. Dnes jsme se zde sešli, abychom na gynekologicko-porodnické oddělení slavnostně předali vyhřívané lůžko v hodnotě 182 910 Kč. Celkem již Kapka naděje pořídila do nymburské nemocnice přístroje a vybavení za více než 1 milion Kč“, uvedl k dnešnímu předání ředitel nadačního fondu Jan Fischer.

Nadační fond Kapka naděje za 19 let svého působení financoval nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie. Celkově tak Nadační fond Kapka naděje pomohl částkou více než 200 mil. Kč. (Další informace o nadačním fondu i o možnostech, jak přispět na jeho aktivity, hledejte na www.kapkanadeje.cz)