• Miminka bez biologické matky najdou svůj Život v kufříku

Nymburská nemocnice se 15. dubna připojila k projektu ŽIVOT V KUFŘÍKU. Ten je zaměřen na děti, které opouštějí porodnici bez biologické matky. V těchto smutných případech bude naše porodnice plnit zvláštní kufříky osobními předměty miminek – fotografiemi, dudlíkem, oblečením, porodním náramkem atd. A právě dnes nemocnice převzala deset prvních kufříků od Nadačního fondu La Vida Loca, organizátora projektu.

S nápadem připojit naši porodnici k Životu v kufříku přišla Lenka Komárková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení: „Začátkem roku jsem oslovila organizátory, protože jsem chtěla, aby i naše porodnice pomáhala dětem bez biologické matky vytvářet první vzpomínky od samého počátku jejich života. Děti, které v období dospívání nemají žádné informace o tom, jak přišly na svět, jak vypadaly, kdo a kde o ně pečoval, se jen těžko vyrovnávají se skutečností, že byly svými matkami odloženy, a tak i naše oddělení se chce připojit s myšlenkou tyto děti podpořit.“

Po celé České republice je takových dětí ročně až 500. Lenka Komárková odhaduje, že zásoba deseti kufříků v nymburské nemocnici vystačí zhruba na rok a půl.

Projekt ŽIVOT V KUFŘÍKU spatřil světlo světa v roce 2015 a od té doby se do něj po celé České republice zapojilo již na 40 porodnic. Paní Iva Říhová, zakladatelka Nadačního fondu La Vida Loca, k hlavní myšlence projektu dodává: „Chceme dát dětem na vědomí, že i ony byly po narození někým milovány, s láskou chovány sestřičkami, opečovávány lékaři, že jim babičky v domovech pro seniory ručně vyrobily hračky a myslely na ně. Kufřík jim o tom od samého počátku jejich života nese jasnou zprávu.“

Martina Opava, spoluzakladatelka Nadačního fondu LA VIDA LOCA závěrem poděkovala všem sestřičkám a dalšímu odbornému personálu za čas, který věnují přípravě vzpomínkového kufříku a za jejich láskyplnou náruč, kterou odloženým dětem poskytují.

Více informací o projektu Kufřík pro život najdete zde.