• Chirurgické oddělení

Umístění

Lůžka: přízemí a 1. patro budovy A

Zobrazit na mapě
Kontakty
Návštěvní hodiny
Lůžka: po-ne
14.00–18.00

Platí pro návštěvy na pokojích pacientů, možno i mimo tyto hodiny, avšak po dohodě s personálem a podle aktuálního stavu na oddělení

Informace

Naše nemocnice nemá dětskou chirurgii. Pacientům mladším 15 let s chirurgickou problematikou doporučujeme využít pohotovosti okolních zařízení jako je Nemocnice Kolín nebo Nemocnice Mladá Boleslav.

Chirurgické oddělení včetně traumatologie je akreditovaným pracovištěm národního vzdělávacího programu v oboru chirurgie. Poskytuje diagnostiku a léčbu nemocí v oblasti všeobecné a úrazové chirurgie vč. akutních stavů s přednostním řešením miniinvazivními technikami.

Hlavní náplní oddělení je chirurgická léčba nemocí trávicího traktu vč. nádorových onemocnění, náhlých příhod břišních, komplexní léčení kýl, nemocí žlučníku a slepého střeva. Většina těchto výkonů je řešena miniinvazivně – laparoskopicky, mnoho výkonů jsme schopni zajistit v rámci režimu jednodenní chirurgie. Dále provádíme obecné výkony celého chirurgického spektra, operace křečových žil, hemoroidů apod.

Druhým základním programem je traumatologie. Specializovaný tým je schopen poskytnout komplexní diagnostiku a léčení poranění pohybového ústrojí vč. artroskopií. Léčení i velmi komplikovaných úrazů má v naší nemocnici dlouhodobou tradici. Široký rejstřík výkonů v kombinaci s vysokou erudicí operačního týmu znamená mnoho úspěšně vyléčených a spokojených pacientů.

Vysoce kvalifikovaná práce našich specialistů se ale neobejde bez kvalitního zajištění spolupracujícími týmy: Radiodiagnostickým oddělením s trvalou dostupností počítačové tomografie a ultrazvukového vyšetření, endoskopickým a onkologickým oddělením s dostupností bioptické služby a možností okamžitého odečtení tkáňových vzorků. Samozřejmostí je rovněž trvalá dostupnost laboratorních vyšetření.

Chloubou nemocnice je zcela nový operační trakt s třemi moderně vybavenými operačními sály a mezioborovou jednotkou intenzivní péče, zajišťující kvalitní pooperační podporu pro pacienty. Lůžková oddělení postupně procházejí rekonstrukcí s cílem poskytnutí co nejvyššího komfortu pro naše nemocné.

Lékaři i ostatní zdravotnický personál se pravidelně zúčastňují školících akcí, které zvyšují odbornou úroveň.

Všem svým klientům přejeme co nejpříjemnější pobyt a co nejrychlejší návrat do normálního života.

Na našem chirurgickém oddělení pracujeme tak, abychom Vám  mohli nabídnout krátké čekací doby, příklady zákroků a čekacích dob naleznete zde: