• Oddělení klinické biochemie a hematologie

Umístění

2. patro budovy O

Zobrazit na mapě
Kontakty
Odběry krve
Poliklinika Velké Valy:
po–pá
6.15–11.00
-
Poliklinika sídliště:
po–pá
6.30–9.30
-
Milovice:
po, čt, pá
6.30–8.15
Odběrové místo pro širokou veřejnost (muži i ženy) spravuje gynekologicko-porodnické oddělení

Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Nymburk, s.r.o. (OKBH) zabezpečuje v nepřetržitém provozu potřebná laboratorní vyšetření pro odborná oddělení Nemocnice, ale i pro spolupracující praktické lékaře Nymburka a okolí.

OKBH je od února 2013 držitelem Osvědčení o akreditaci podle ČSN EN ISO 15189 : 2013 – evropské normy pro zdravotnické a laboratoře.

Provádí laboratorní vyšetření biochemická, hematologická a vybraná imunologická a virologická. Bakteriologická a ostatní specializovaná vyšetření jsou zajišťovány ve spolupracující laboratoři synlab, s.r.o. se sídlem v Praze. Laboratoř je od roku 2008 je vybavena moderní a kapacitní technikou od firmy Immunotech (Beckman – Coulter). Provoz laboratoře byl již před akreditací a i nyní je řízen tak, aby především byla vyloučena možnost záměny vzorků či výsledků analýz. Laboratoř se pravidelně účastní dostupných systémů kontroly kvality, certifikáty o účastech jsou dostupné v laboratoři.

Odběry vzorků biologických materiálů pro ambulantní pacienty provádíme denně v odběrových místnostech na poliklinice Velké Valy (první patro) a Poliklinice Sídliště (první patro). Přímo v laboratoři jsme v případě nutné potřeby připraveni na menším odběrovém místě rovněž provést odběr vzorků krve po celý den.

Moderní technika s vysokou kapacitou umožňuje rychlé provedení analýz a zároveň i zavádění nových laboratorních vyšetření, ze kterých má pacient prospěch díky lepší a rychlejší diagnostice příčin jeho chorobného stavu.

Žádanky o laboratorní vyšetření: