• Pohotovost pro děti

Kontakty
Umístění
Návštěvní hodiny
po-pá
17.00-21.00
so, ne, svátky
13.00-20.00

U stavů ohrožujících život vždy volejte číslo 155. Žádáme pacienty, aby na pohotovost chodili vždy přes recepci nemocnice. V akutních případech Vás obsloužíme i mimo ordinační dobu.

Pohotovost pro děti nesupluje práci praktických lékařů pro děti a dorost, primárně se tedy obracejte na ně.

Naše nemocnice nemá dětskou chirurgii. Pacientům mladším 15 let s chirurgickou problematikou doporučujeme využít pohotovosti okolních zařízení:

Inhalace

V naší dětské ambulanci nabízíme možnost inhalací. Inhalace je velmi rozšířená metoda léčby dýchacího ústrojí. Je založena na vdechování aerosolu léčiva, díky čemuž je zaručena vysoká vstřebatelnost a využitelnost léčiva. Touto aplikací je dosaženo při menších dávkách daleko účinnější terapie než při jakékoliv jiné aplikaci léčiva.
Inhalace pomůže kupříkladu s léčbou laryngitid, což je poměrně běžné dětské onemocnění. Toto onemocnění se vyskytuje celoročně, ale převažuje v chladnějším období (v našich podmínkách od října do března).
Léčebná inhalace je u nás prováděna ultrazvukovým inhalátorem OMRON NE-U780. Děti inhalují léčivo dle rozpisu lékaře za asistence rodiče a pod dozorem dětské sestry. Inhalace je plně hrazena zdravotní pojišťovnou.

Praktický lékař pro děti a dorost musí předepsat přesné složení inhalace, počet inhalací a jejich četnost!
Prosíme o telefonické objednání na čísle: 739 568 524 (objednávat se mohou sami rodiče, nemusí lékař).
Před příchodem na inhalace je nutné na recepci zapsat osobní údaje dítěte. Inhalace je možno podávat každý den včetně víkendů a ve svátek. Neplatí se žádné regulační poplatky.