• Nemocnice zvyšuje vzdělání svých zaměstnanců

Máme čtyři nové sanitářky! V nemocnici se v pondělí poprvé zkoušelo v kvalifikačním kurzu Sanitář a Michaela Petrtýlová, Blanka Bičišťová, Dana Šafrová a Petra Fonková Zábranská (na snímku zprava) úspěšně složily teoretickou i praktickou zkoušku a zvýšily si tak svou kvalifikaci pro práci ve zdravotnictví. Gratulujeme! Kurzy budou v budoucnu otevřeny nejen pro zaměstnance nemocnice, ale i pro veřejnost. 

Složením závěrečných zkoušek skončil v tomto týdnu dvouměsíční kurz zaměřený na zvyšování kvalifikace sanitářů a sanitářek. Všechny účastnice musely projít jak teoretickou, tak praktickou částí přípravy, a na konci kurzu samozřejmě teoretickou i praktickou částí závěrečné zkoušky. V praktické zkoušce předváděly například, jak zvládají kardiopulmonální resuscitaci (nepřímou srdeční masáž spojenou s umělým dýcháním z úst do úst) na figuríně nebo používání pomůcek na ochranu proti proleženinám.

„V pondělí  jsme poprvé zkoušely a mohu říci, že naše čtyři studentky si i přes počáteční velkou nervozitu vedly opravdu dobře a všechny si zaslouží gratulaci. A já mám velkou radost, že jsme jako nemocnice umožnili zvýšit si kvalifikaci hned čtyřem kolegyním bez toho, že by musely někam složitě dojíždět. Pátá účastnice z první skupiny byla ze zkoušky omluvena – ale věřím, že v náhradní zkoušce bude i ona stejně úspěšná,“ hodnotí výkony před zkušební komisí Barbora Jánská, manažerka kvality a sociální pracovnice nymburské nemocnice.

Nemocnice Nymburk získala od Ministerstva zdravotnictví akreditaci na pořádání Akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář počátkem letošního roku, a to pro kapacitu 5 osob. Odborným garantem kurtu se stal náměstek pro léčebnou a preventivní péči MUDr. Dušan Kolařík. Všechny studentky právě končícího prvního kurzu jsou z řad zaměstnanců nemocnice, do budoucna však budou pořádány také kurzy pro veřejnost. Do výuky se v prvním kurzu zapojili 2 lékaři, 9 zdravotních sester a další zaměstnanci nemocnice.