• Pochvala od špičkového zdravotnického pracoviště

Máme to tak asi každý – většina došlých mailů nás nijak nezaujme, malá část nás nepotěší a ještě menší část nám udělá radost. Do té poslední kategorie patří mail, který v tomto týdnu dostal MUDr. Tomáš Krekule z interního oddělení naší nemocnice, a to od primáře neurologického oddělení pražské Ústřední vojenské nemocnice MUDr. Romana Havlíčka:

“Vážený pane doktore, díky za pomoc při organizaci péče o naši společnou pacientku. Nyní je již úspěšně rekanalizována, oběhově stabilní s prakticky upraveným deficitem na naší Iktové jednotce. Velmi si spolupráce celého Vašeho týmu vážím.”

Šlo o případ z 9. března, kdy MUDr. Tomáš Krekule, lékař sloužící na naší interní příjmové ambulanci zahájil léčbu (tzv. trombolýzu) u pacientky s akutní cévní mozkovou příhodou ještě před jejím převozem do Prahy, což nebývá obvyklé. Zřejmě jí tak zachránil život… a vysloužil si i pochvalu od primáře interního oddělení MUDr. Branislava Štraucha. V Nymburku nemůžeme zvládat vše, je ale důležité vědět, že jsme schopni zajistit pacienty tak, aby zvládli bez komplikací převoz na specializovaná pracoviště v Praze. Gratulujeme panu doktoru Krekulemu a celé interně k pochvale od špičkového zdravotnického zařízení a pacientce přejeme úspěšnou rekonvalescenci!