• Pobyt na lůžku

Kam si mohu dát či kde uschovat své věci?

K uložení oděvů během pobytu v nemocnici slouží šatní skříň ve Vašem pokoji, předměty denní potřeby si můžete uložit do stolku vedle lůžka. Cenné předměty či peníze si můžete nechat uložit v v trezoru na oddělení, či v centrálním trezoru prostřednictvím personálu na oddělení. Bude Vám vydán doklad o úschově, proti němuž Vám budou předměty vráceny při pořádání či propuštění z nemocnice. Pokud jdete na operační výkon, cenné věci si můžete uložit do trezoru na oddělení stejným způsobem a ihned po operaci, Vám budou vráceny.

 

Beru své léky, kdo mi je zajistí během pobytu?

Mohu během pobytu kouřit?

Strava je důležitý činitel při léčbě onemocnění a proto o jejím typu rozhoduje Váš ošetřující lékař, který Vám na základě Vašeho onemocnění a průběhu jeho léčby stanový buď příslušnou dietu či běžný režim stravování. Samotné jídlo pak připravují pracovníci nemocniční kuchyně a Vaši konkrétní skladbu jídelníčku sestavuje nutriční terapeut. Dieta je důležitá součást léčby Vašeho onemocnění, proto Vám doporučujeme ji dodržovat.

Mohu si zakoupit nějaké občerstvení?

Výběr teplých i studených nápojů Vám nabízí automat umístěný v prostoru Centrální recepce, kde je i příjemné posezení. Nachází se v přízemí budovy A. Vy i Vaše návštěvy jste také zváni k posezení v příjemné nemocniční kantýně, kde je prodejna s občerstvením. Ta se nachází v jídelně nemocnice. Pacientům připomínáme, aby vzhledem k možnému dietnímu režimu konzultovali využívání služeb občerstvení se svým ošetřujícím lékařem.

Nabízí nemocnice připojení na internet během pobytu?

Možnost připojení na internet je dostupná na všech standardních lůžkách. Tato služba je poskytována zdarma. Z kapacitních a bezpečnostních důvodů je tato služba rychlostně omezena a pouze na vybrané protokoly.