• Otevření Antigenního odběrového centra

1. PRO KOHO JE TEST URČEN?

• Otestovat se mohou nechat všechny osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice. Na odběrovém místě předloží průkaz pojištěnce nebo náhradní doklad. Pojištěnci se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 3 dny. Nejedná se o jednorázovou akci jako v jiných zemích.
    Vyšetření se neprovádí u osob, u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.
  • Podstoupení testu je zcela dobrovolné.
  • Zájemce se musí objednat přes rezervační systém nebo telefonicky.
  • Výsledky testů předáváme písemně a pouze v českém jazyce!

2. JAK SE OBJEDNAT?

• Pro elektronické objednání slouží online rezervační systém:

→ ONLINE REZERVACE ←

• Pro pacienty, kteří se nemohou objednat elektronicky, slouží pracovních dnech v době 7:00-15:00 telefon: 737 662 444, kde je zaměstnanec nemocnice zařadí do rezervačního systému.
  • Pokud se nelze objednat, znamená to, že všechny termíny jsou obsazeny.

3. KDE SE PROVÁDÍ ANTIGENNÍ TESTY?

• V areálu nemocnice, Ordinace lékařské pohotovosti, budova E – přízemí, místo je označeno.

4. JAK TESTOVÁNÍ PROBÍHÁ?

• Zájemci jsou objednáváni v 15 minutových rozestupech, aby nedocházelo ke shlukování.
  • Odběr se provádí stěrem z nosohltanu.
  • Výsledek testu je znám do 15 minut od provedení. Je třeba si na výsledek počkat. U antigenů nefunguje zasílání SMS zprávy ani telefonické hlášení výsledků.
  • Preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test.

5. CO SE STANE, KDYŽ BUDE VÝSLEDEK POZITIVNÍ?

• Pokud Vám vyjde pozitivní výsledek, sestra Vás odešle na naše COVID-19 odběrové centrum bez nutnosti rezervace, kde Vám provedou stěr PCR testem, aby se případná pozitivita vyloučila či potvrdila.
  • V případě PCR testu se již na výsledek nečeká, ale bude zaslán SMS zprávou na Vámi udaný telefon.

Více informací na: https://koronavirus.mzcr.cz/antigenni-testovani/