• Urogynekologická ambulance

Kontakty
Umístění

Budova A - suterén

Návštěvní hodiny
Po
10:00-12:00

Naše urogynekologická ordinace pečuje o ženy s poruchami močení (nechtěný únik moči – tzv. močová inkontinence, častým nucením na močení, nočním močením, s opakovanými infekcemi močových cest) a se sestupem pánevních orgánů (výhřez dělohy nebo poševních stěn).

Provádíme komplexní diagnostiku těchto problémů, zahrnující klinické a laboratorní vyšetření, ultrazvukové vyšetření dolních cest močových a malé pánve, urodynamické vyšetření (uroflowmetrie, plnící cystometrie, profilometrie), případně také cystoskopie (přímé optické zhodnocení sliznice močového měchýře).

V léčbě uplatňujeme konzervativní léčebné postupy (medikamentózní terapie, nácvik močení, fyzioterapie) i kompletní spektrum korekčních operací. Nejčastějším výkonem používaným k zamezení úniku moči jsou tzv. tahuprosté vaginální pásky (TVT), které se provádějí v různých modifikacích podle konkrétní pacientky a jejího stavu. Rekonstrukční operace ke korekci sestupu pánevních orgánů využívají klasických metod (zejména poševních plastik, ale i dalších prověřených operací), ale také moderních operačních postupů (vstřebatelné implantáty i nevstřebatelné polypropylenové síťky).

Doporučujeme telefonické objednání k vyšetření. Abychom našim pacientkám uspořili čas, doporučujeme, aby již před první návštěvou naší ambulance měly k dispozici následující vyšetření: kultivační vyšetření moči, kultivační vyšetření z pochvy a cytologický stěr z děložního čípku. V případě patologických nálezů těchto vyšetření doporučujeme přeléčení v režii ošetřujícího gynekologa.